Om oss och vår personal

Vi är ett mindre, familjeägt företag som fokuserar på att ge kunden en personlig och bra service. Vi kör med egna bilar och våra erfarna chaufförer hittar överallt i vårt område. Det ger trygga och snabba leveranser. För oss som modernt oljebolag är det självklart att alltid ge bästa service till dig som kund.

Vi är Certifierad Återförsäljare till Preem. Det innebär att vi alltid har relevant och uppdaterad kunskap om produkter, lagar, miljö och säkerhet. Och att vi uppfyller de höga krav som Preem ställer på sina återförsäljare i form av servicegrad, produktkvalitet, tillgänglighet och affärsmannaskap. Trygghet för dig som kund, helt enkelt.

Tranås

Hans

Hans Fundin
Ägare, säljare

0140-31 11 08
0140-38 56 31
070-607 36 07

hans@fundinsolja.se

Björn Rosenquist
Ekonomi

0140-31 11 08
0140-38 56 34

bjorn@fundinsolja.se

 

Philip

Philip Axelsson
Lager, transport,
butik

0140-31 11 08
070-607 36 65
philip@fundinsolja.se

siluett2

Camilla Lundin
Ekonomi

0140-31 11 08
0140-38 56 39
cl@fundinsolja.se

Jönköping

Peter A

Peter Ammunet
Delägare, säljare

036-404 59
072-204 04 59

peter@fundinsolja.se

 

Alexander

Alexander Ammunet
Butik, säljare

036-404 59
070-199 29 58

alexander@fundinsolja.se

Västervik

Camilla

Camilla Tolf
Säljare, marknadsföring,
administration
0490-428 00
0490-65 56 70

camilla@fundinsolja.se

 

Cecilia

Cecilia Tolf
Säljare, marknadsföring,
administration

0490-428 00
0490-65 56 71

cecilia@fundinsolja.se

Linköping

Andreas

Andreas Nilsson
Butik, säljare

013-664 00
070-607 36 03

andreas@fundinsolja.se

 

 

Chaufförer

Fredde

Fredde Velander
Chaufför

Tranås med omnejd

 

 

Tojje

Tojje Axelsson
Chaufför

Tranås med omnejd

 

Pelle L

Pelle Lundin
Chaufför

Tranås-Jönköping
med omnejd

 

Magnus

Magnus Petersson
Chaufför

 

 

Ida

Ida Carlsson
Chaufför

 

Pelle S

Pelle Svensson
Chaufför